Warszawski Konkurs Piw Domowych

wkpd

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w szóstej edycji Warszawskiego Konkursu Piw Domowych, który jest drugim co do wielkości, profesjonalnym konkursem piw domowych w Polsce. W przypadku obecnej edycji postaraliśmy się o połączenie nowych, ciekawych kategorii z tymi tradycyjnymi. Tak, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Życzymy powodzenia i zapraszamy do udziału w naszym konkursie.

Kategoriami w naszym konkursie są:

  1. Owocowy Berliner Weisse 7,18,0°Blg
  2. Tea American Pale Ale 1114°Blg
  3. Foreign Extra Stout 1418°Blg
  4. Sahti 1828°Blg
  5. Belgijskie ciemne mocne (Quadrupel) 18,524°Blg
  6. Doppelrauchbock (Podwójny koźlak wędzony) 1928°Blg
  7. Cydr Świeży (Nie bierze udziału w wyborze Grand Prix)

Ze względu na to że pozostało już niewiele czasu do samego konkursu i uwarzenie piwa według podanego przez nas przepisu mogło wiązać by się z koniecznością warzenia w najbliższy weekend lub wysłania na konkurs niedofermentowanego piwa, zdecydowaliśmy się przełożyć zapowiadaną kategorię IPA według przepisu na kolejną edycję konkursu. Odsłaniając już część kart możemy powiedzieć że będzie to klon jednego ze znanych piw rzemieślniczych i ze względów oczywistych również kategoria ta nie będzie brać udziału w wyborze Grand Prix, za to będzie miała gwarantowaną wyższą nagrodę dla zwycięzcy.

Komitet organizacyjny Warszawskiego Konkursu Piw Domowych

 

Uwarzenie piwa według własnego pomysłu nie jest trudne, dzięki czemu nawet początkujący piwowar domowy może się cieszyć owocami swojej pracy. Jednak uwarzenie piwa wyjątkowego, spełniającego rygor stylu, może być wyzwaniem nawet dla doświadczonego rzemieślnika. To właśnie konkursy piw domowych pozwalają podjąć wyzwanie w walce o tytuł najlepszego piwowara a także dowiedzieć się, jakie ewentualne błędy piwowar domowy mógł popełnić podczas warzenia.
Poziom i jakość konkursu nie mierzy się jedynie ilością nadesłanych piw, lecz przede wszystkim doświadczeniem sędziów firmujących obiektywną ocenę własnym nazwiskiem. Nie bez znaczenia są również wysiłki organizatora, aby zapewnić warunki niezbędne do sędziowania. Przygotowując Warszawski Konkurs Piw Domowych opieramy się na, uznanych już w Polsce, Zasadach Dobrej Praktyki dla Konkursów Piw Domowych określonych przez Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych. W naszym konkursie sędziują jedni z najlepszych, certyfikowanych sędziów piwnych, nad którymi czuwać będzie przewodniczący Komisji Sędziowskiej Artur Napiórkowski, certyfikowany sędzia piwny oraz autor bloga Multitap Crawl.

Konkurs odbędzie się na początku października 2016.

zapraszam do uczestnictwa
Paweł Leszczyński
prezes Mazowieckiego Oddziału
Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych