XII Warszawski Konkurs Piw Domowych 2022

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w dwunastej edycji Warszawskiego Konkursu Piw Domowych, który jest jednym z największych, profesjonalnych konkursów piw domowych w Polsce. Chcemy, aby łączył on nowe, ciekawe kategorie z tymi tradycyjnymi. Tak, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Naszym celem jest także jak największe otwarcie się na piwowarów. Dlatego od edycji 2017 wprowadziliśmy nowe metryczki eliminacyjne „z suwakami”, dzięki którym autor otrzymuje podstawowe informacje, jak jego piwo prezentowało się w kontekście opisu stylu. Wcześniejsze metryczki informowały jedynie o tym, dlaczego piwo odpadło w eliminacjach (błędy lub niestylowość). Dodatkowo od edycji 2022, ocena będzie dokonywana w zupełnie nowym systemie konkursowym, co ma za zadanie unowocześnić i ulepszyć informację zwrotną dla Piwowara.

W edycji 2022 tradycyjnie mamy 8 kategorii.

Życzymy powodzenia i zapraszamy do udziału w naszym konkursie, który odbędzie się jesienią 2022 roku w Warszawie.

Konkurs jest poświęcony pamięci naszego zmarłego Kolegi Wojtka Trześniowskiego. Dla niego poświęcona jest jedna z kategorii „belgijskich”. W ten sposób chcielibyśmy uhonorować osobę Wojtka, jak i jego wkład w rozwój piwowarstwa domowego.

Ocena sędziowska odbędzie się w następujących stylach:

  1. Coffee Pale Ale
  2. Juicy Sour
  3. Brett Saison – kategoria poświęcona pamięci Wojtka Trześniowskiego
  4. Kellerbier
  5. Midwest IPA
  6. Roggenbier
  7. Wędzony FES
  8. American Wheat – kategoria wybrana poprzez głosowanie

System zgłoszeniowy: https://beerawardsplatform.com/xii-wkpd

Termin konkursu: 30.09-02.10.2022 r.

Rejestracja zgłoszeń: do 23.09.2022 r.

Recepcja piw: 12.09 – 23.09.2022 r.

Regulamin Konkursu: Kliknij, aby pobrać

Nagrodami dla zdobywcy Grand Prix jest warzenie piwa wg domowej receptury przez Browar Maryensztadt oraz 3000 zł!

Uwarzenie piwa według własnego pomysłu nie jest trudne, dzięki czemu nawet początkujący piwowar domowy może się cieszyć owocami swojej pracy. Jednak uwarzenie piwa wyjątkowego, spełniającego rygor stylu, może być wyzwaniem nawet dla doświadczonego rzemieślnika. To właśnie konkursy piw domowych pozwalają podjąć wyzwanie w walce o tytuł najlepszego piwowara a także dowiedzieć się, jakie ewentualne błędy piwowar domowy mógł popełnić podczas warzenia.

Poziom i jakość konkursu nie mierzy się jedynie ilością nadesłanych piw, lecz przede wszystkim doświadczeniem sędziów firmujących obiektywną ocenę własnym nazwiskiem. Nie bez znaczenia są również wysiłki organizatora, aby zapewnić warunki niezbędne do sędziowania. Przygotowując Warszawski Konkurs Piw Domowych opieramy się na, uznanych już w Polsce, Zasadach Dobrej Praktyki dla Konkursów Piw Domowych określonych przez Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych. W naszym konkursie sędziują jedni z najlepszych, certyfikowanych sędziów piwnych.
zapraszamy do uczestnictwa!

Zarząd Mazowieckiego OT PSPD

mazowiecki@pspd.org.pl