Stara SG

Warszawski Konkurs Piw Domowych 2017 im. Wojciecha Trześniowskiego (20-22.10.2017)

7. edycja Warszawskiego Konkursu Piw Domowych odbędzie się w dniach 20-22 października 2017. Jest to drugi co do wielkości, profesjonalny konkurs piw domowych w Polsce. Staramy się, aby kategorie były połączeniem nowych, ciekawych z tymi tradycyjnymi. Tak, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Życzymy powodzenia w naszym konkursie.

9 października zakończyliśmy rejestrację. Piwowarzy domowi z całej Polski, ale także z zagranicy, zgłosili 292

Regulamin i informacje o zgłaszaniu piw są dostępne na stronie http://wkpd.pspd.org.pl. Instrukcja jak dostarczyć piwa na WKPD 2017.

Nagrodami dla zdobywcy Grand Prix jest warzenie piwa wg domowej receptury przez Browar Pinta oraz 3000 zł!

Sponsorami WKPD są także: Marxam Brewing, Viking MaltFermentum MobilePolish Hops, Schulke (Desprej) oraz Brewness.

Gala ogłoszenia wyników odbędzie się 28 października w multitapie The Taps w Warszawie, ul. Sienkiewicza 4. Poznamy zwycięzców i laureatów poszczególnych kategorii oraz zdobywcę tytuły Grand Prix, którego piwo zostanie uwarzone przez Browar Pinta. Zapraszamy: https://www.facebook.com/events/253931831773374Z gali przeprowadzimy także relację live na fan pageu Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych.

Konkurs jest poświęcony pamięci naszego tragicznie zmarłego Kolegi Wojtka Trześniowskiego. Dla niego poświęcona jest jedna z kategorii: Belgian Blond. W ten sposób chcielibyśmy uhonorować osobę Wojtka, jak i jego wkład w rozwój piwowarstwa domowego.

Kategoriami są:

1. Belgian Blond
2. West Coast India Pale Ale
3. Milk Stout z dodatkiem owoców (piwowar musi ujawnić jakich owoców użył)
4. Wędzony Porter Bałtycki
5. Hoppy Sour Ale
6. Weizenbock

Opisy stylów są dostępne także w Opisy stylów WKPD 2017.

Uwarzenie piwa według własnego pomysłu nie jest trudne, dzięki czemu nawet początkujący piwowar domowy może się cieszyć owocami swojej pracy. Jednak uwarzenie piwa wyjątkowego, spełniającego rygor stylu, może być wyzwaniem nawet dla doświadczonego rzemieślnika. To właśnie konkursy piw domowych pozwalają podjąć wyzwanie w walce o tytuł najlepszego piwowara a także dowiedzieć się, jakie ewentualne błędy piwowar domowy mógł popełnić podczas warzenia.
Poziom i jakość konkursu nie mierzy się jedynie ilością nadesłanych piw, lecz przede wszystkim doświadczeniem sędziów firmujących obiektywną ocenę własnym nazwiskiem. Nie bez znaczenia są również wysiłki organizatora, aby zapewnić warunki niezbędne do sędziowania. Przygotowując Warszawski Konkurs Piw Domowych opieramy się na, uznanych już w Polsce, Zasadach Dobrej Praktyki dla Konkursów Piw Domowych określonych przez Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych. W naszym konkursie sędziują jedni z najlepszych, certyfikowanych sędziów piwnych.

zapraszamy do uczestnictwa
Zarząd Mazowieckiego OT
Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych